Українські пара лижники потужно розпочали сезон-2024

17 високих нагород та один історичний український подіум – такий результат виступу українських пара лижників на етапі кубку світу з лижних перегонів збірної  команди спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору, що з 23 січня по 29 січня 2024 року тривав у м. Тоблах, Італія, та відкрив змагальний сезон 2024. 25 українських пара лижників та 7 спортсменів-лідерів (гайдів) боролись за високі нагороди етапу кубку світу з представниками 21 країн світу та здобули 1 золоту, 7 срібних та 9 бронзових нагород.

Перетнувши екватор змагань з 6 медалями, наступні два змагальні дні  – у спринті та індивідуальній гонці на дистанції 5 км (клас сидячи) та 10 км (спортсмени з порушеннями зору та клас стоячи)  – українці вибороли ще 11 високих нагород.

Причому саме у спринті, у класі стоячи, відбулась надзвичайна подія – вперше за всю історію змагань у цій змагальній дисципліні – увесь подіум – український! Ця перемога була завойована Романюком Сергієм (золото), Драгуном Серафимом (срібло) та Вовчинським Григорієм (бронза). Також на спринтерській дистанції перемогли, отримавши бронзові медалі: Баль Павло ( клас сидячи), Ляшенко Людмила (клас стоячи) та Суярко Дмитро разом із гайдом Ніконовичем Олександром (клас спортсменів з порушеннями зору).

У прикінцевий день змагань високі нагороди здобули:  Романюк Сергій (клас стоячи), Кононова Олександра (клас стоячи), Казік Олександр з гайдом Кучерявим Сергієм (клас спотсмеів з порушеннями зору) – срібло, Баль Павло (клас сидячи), Ляшенко Людмила (клас стоячи) – бронза.

Отож, у підсумку, 9 пара лижників здобули високі нагороди етапу кубку світу:

  • Романюк Сергій (клас стоячи)  – 1 золота, 1 срібна медалі
  • Баль Павло (клас сидячи)  – 2 срібні, 2 бронзові медалі
  • Ляшенко Людмила (клас стоячи)  – 1 срібна, 3 бронзові медалі
  • Казік Олександр (клас спортсменів з порушеннями зору) – 1 срібна, 1 бронзова медалі
  • Кононова Олександра (клас стоячи) – 1 срібна медаль
  • Драгун Серафим (клас стоячи) – 1 срібна медаль
  • Ткаченко Наталія (клас спортсменів з порушеннями зору)  – 1 бронзова медаль
  • Вовчинський Григорій (клас стоячи) – 1 бронзова медаль
  • Суярко Дмитро  (клас спортсменів з порушеннями зору)  – 1 бронзова медаль

По завершенню змагань збірна команда одразу переїхала до м. Мартелло, Італія, для участі у другому етапі зимового кубку світу – цього разу уже з біатлону. Обидва етапи кубку світу (з лижних перегонів та біатлону) – стануть вагомим внеском у підготовку команди до участі в чемпіонаті світу, який буде проходити у м. Принц Джордж, Канада, у березні 2024.

Отож, привітаємо зимову пара збірну з успішним початком сезону 2024 та продовжуємо вболівати за українських паралімпійців! Віримо в ЗСУ, віримо в перемогу України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Search this website