Спортивна представниця з Одеси боротиметься за право участі в Олімпійських іграх

Одеська яхтсменка Аліна Шаповалова візьме участь у світовому чемпіонаті з вітрильного спорту у класі “ILCA 6”, який пройде у Мар-Дель-Плата, Аргентина, з 5 по 10 січня.

Ця інформація була надана відділенням національного олімпійського комітету Одеської області. Шаповалова, 16 років, змагатиметься за одну з семи олімпійських ліцензій на цих змаганнях.

Ліцензії отримають країни, які ще не здобули їх: на даний момент 26 країн вже отримали квоти (16 за підсумками чемпіонату світу в усіх класах та 10 за континентальними відборами). Також ліцензії будуть розіграні на чемпіонаті Європи (2 квоти; 16-23 лютого, Афіни) та в “Last Chance Regatta” (3 квоти; 18-24 квітня, Єр, Франція). Шаповалова, яка дебютувала на чемпіонаті світу-2023, посіла 54-е місце серед 110 учасниць та отримала високі оцінки фахівців.

Також вона стала чемпіонкою світу в категорії “U-17” минулого року, повторивши свій успіх 2022 року, коли виграла чемпіонат світу в класі “ILCA 4” (U-16), а також стала віце-чемпіонкою в категорії “U-17” у 2022 році.

Окремо зазначено, що інший спортсмен з Одещини, 20-річний Оскар Мадоніч із Білгород-Дністровського району, здобув “срібло” на чемпіонаті світу з вітрильного спорту (U-21) в класі “ILCA7”, що відбувся в Танжері, Марокко. Це найвище досягнення в його кар’єрі, про що повідомило відділення НОК в Одеській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Search this website